fbpx

Rögtön helyesbítem is saját magam, nemhogy érdemes, hanem KELL! A bőrápolás is egy szakma, amit mi, kozmetikusok hosszan és alázattal (jobb esetben), sok gyakorlással és elhivatottsággal végzünk, hogy a vendégeink igényeit minél jobban ki tudjuk elégíteni.

De vegyük is sorra, miben tud segíteni egy szakember.

1. Segít diagnosztizálni a bőrtípusodat, felismeri az esetleges bőrproblémákat.

A bőrünk egy tükör. Mindent megmutat. Azt is, ha nem iszol elég vizet, ha hormonális problémáid vannak, ha ételérzékenység lépett fel nálad, de mi látjuk azt is, ha nem használsz fényvédőt, vagy nem megfelelő termékkel kezeled. Ezért az első és legfontosabb lépés, hogy konzultálj szakemberrel a legnagyobb szerved, a bőröd ápolásáról.

2. Segít megtanítani a napi bőrápolási rutint, és a bőrtípusodnak megfelelő terméket ajánl hozzá.

A napi bőrápolás szentháromsága: 1. letisztítás, 2. tonizálás vagy peelingezés, 3. hidratálás. Ma már olyan letisztítókat gyártanak, amelyek nem minden esetben tolják el a bőr barrier egészséges ph értékét, ezért nem minden esetben szükséges a tonizálás. Régen ez azért volt fontos, mert a savas tonik visszaállította a szappanozás okozta túlzott lúgosságot. Ma már a legritkább esetben mossák meg a vendégek az arcukat szappannal, a modern letisztítók viszont már nem annyira lúgosak. Ezért lépett előtérbe alternatív második lépésként a peelingezés, amely tökéletesen megújítja a durvább, esetleg problémásabb bőrfelszínt. A hidratálás pedig elengedhetetlen ahhoz, hogy puha, feszes, jól működő bőrrel létezhessünk.

Itt fontos megjegyeznem azt az általános tévedést, hogy a micellás víz, mint letisztító önmagában alkalmazható. Sajnos nagyon sokan rosszul használják ezt a készítményt. A micella-technológia lényege, hogy a kis gömbök, vagyis a micellák magukba gyűjtik a bőrfelületen lévő szennyeződést, ezért a micellás lemosás, letörlés után magát a micellás vizet is LE KELL MOSNI! Ellenkező esetben csak ezeket a szennyezett gömböcskéket dörzsölgetjük szét újra és újra a bőrünkön.

3. Segít, hogy gyorsan és hatékonyan változtathass azon, ami zavar.

Az a tapasztalatom, hogy mire a vendégek eljutnak kozmetikushoz, már több olyan zavaró dolog is előtérbe kerül, amin hirtelen és azonnal változtatni szeretnének. Egy jó szakember nem lő ágyúval verébre, vagyis lépésről lépésre építi fel azt a protokollt, amelyben egyszerre kap szerepet a bőr megújítása, ápolása, valamint a problémák – pigmentfoltok, ráncok, megereszkedés – kezelése.

A kozmetikusra tehát ne valami szükséges rosszként tekints, aki havonta, negyedévente fájdalmas nyomkodással kitisztítja a bőrödet, hanem egy olyan társként képzeld el, aki a bőröd legjobb barátjaként mindenben melletted áll, hogy azt lásd viszont a tükörben, akit és
amit látni szeretnél.

Gyere el hozzám ingyenes bőrdiagnosztikai konzultációra, és alakítsuk ki együtt a neked megfelelő bőrápolási rutint és kezelési protokollt.

T. H.